Program szkolenia

Każde zajęcia zaczynasz od poziomu na którym aktualnie jesteś, poniższy ramowy program szkolenia został podzielony na 4 etapy które obejmują szkolenie od poziomu zero do samodzielnego Kitesurfera. Na opanowanie każdego z poziomów potrzebujesz średnio 5 h zajęć indywidualnych.

POZIOMY KURSÓW

POZIOM I

Kurs Poziomu I to pierwsze spotkanie z latawcem. Od teorii działania i obsługi latawca oraz systemów bezpieczeństwa na brzegu, przez sterowanie latawcem pompowanym w wodzie, do bodydragów.
Program kursu to podstawowe umiejętności dotyczące sterowania i pilotażu latawców.  Kurs ten jest podstawowy i niezbędny dla wszystkich osób pragnących rozpocząć bezpieczną przygodę z kitesurfingiem.

POZIOM II

Kurs Poziomu II to początek zajęć z deską. Od zakładania deski i ustawiania się w pozycji do startu, po pierwsze samodzielne i kontrolowane ślizgi na desce! Od tego momentu nie ma już odwrotu...:)
Nauczysz się też akcji self– rescue – czyli jak samodzielnie wyjść z opresji na wodzie!
Już tylko krok dzieli Cię od samodzielnego pływania !

POZIOM III

Kurs Poziomu III przeznaczony jest dla osób umiejących wykonywać pierwsze ślizgi, w celu doskonalenia umiejętności pływania pod wiatr (ostrzenia) oraz pierwszych zwrotów.
Na tym poziomie zaczynasz pływać samodzielnie  - wracasz w miejsce skąd wypłynąłeś, kontrolujesz kierunek i prędkość ślizgu.

POZIOM IV

Kurs Poziomu IV to zajęcia dla samodzielnych riderów, na których nauczysz się pływania switch oraz pierwszego skoku! Po tym etapie odrywasz się od wody i możesz zacząć naukę trików, kiteloopów, jazdy na fali czy podstaw foilboardingu, bo stałeś się prawdziwym KITESURFEREM!

LEKCJA INDYWIDUALNA

To zajęcia na każdym poziomie w zależności od Twojego stopnia zaawansowania. W cenie lekcji jest wszystko co niezbędne na wodę plus Twój sprzęt osobisty. Jeśli spodobają Ci się zajęcia z nami, zapraszamy do wzięcia pakietu.

LEKCJA GRUPOWA

Szkolenie grupowe ma swoje plusy, ale tylko na poziomie I. Od momentu kiedy stajesz na deskę chcemy żeby czas i uwaga instruktora była poświęcona tylko Tobie, dlatego prowadzimy zajęcia w grupach maksymalnie 2 osobowych, tylko na poziomie I.

LEKCJA FREESTYLE

Zajęcia Freestyle / Big Air przeznaczone są dla samodzielnych riderów, którzy chcą podnieść swój poziom umiejętności na wodzie. Niezależnie od tego, czy marzysz o pierwszym backrollu, kiteloopie czy handle - passie, zajęcia z Przemasem przeniosą Cię na wyższy level! Często organizujemy zajęcia w grupach i na prognozę - zadzwoń i zapytaj o szczegóły!

 

Każdy kurs kończymy wydaną Kartą Progresu Pzkite oraz na życzenie, kartą IKO wydawaną przez naszą licencjonowaną kadrę.

Szczegółowy program szkolenia Polskiego Związku Kiteboardingu znajdziesz tutaj - click.